פרקטים לבית או לסלון

האם כדאי להתקין פרקט במטבח

אחת השאלות החשובות ביותר בעת התקנת פרקט בבית, היא האם כדאי להתקין פרקט למטבח. בשנים האחרונות בעקבות תוכניות הבישול הרבות המטבח אינו מהווה, אך ורק מקום להכין בו מאכלים שונים אלא גם מקום חברתי אשר יש להשקיע בו לא מעט. המטבח משמש כמקום המרכזי בבית ולכן רבים מבקשים להשקיע בו מבחינת העיצוב.

מה החשש בעת התקנת הפרקט במטבח

מה החשש בעצם בעת ההתלבטות? החשש הוא מפני כתמים שיצטברו של שומן או לכלוך. במקרה הזה, חשוב לומר כי בהחלט ניתן לנקות את השומן והלכלוך אז אין כל חשש. ניתן לומר כי בשנים האחרונות פרקט במטבח הופך למבוקש יותר ויותר.

אם פעם היה חשש, הרי כיום זה כבר מקובל. המראה  המתקבל בחלל המטבח הינו מראה יפה המשפיע על המטבח והופך אותו למקום שנעים להיות בו.

אילו פרקטים ניתן למצוא

במידה והנכם מעוניינים להתקין פרקט בחלל המטבח, הרי ניתן למצוא כיום סוגים שונים של פרקטים:

  • פרקט עץ: חשוב לומר כי סוגי הפרקטים השונים מעץ מקובלים מאד בחלל המטבח בארצות שונות. חשוב לציין כי פרקט עץ אינו מגלה רגישות למים ורטיבות זאת בהשוואה לפרקט רב שכבתי. חשוב מאד להביא בחשבון את העובדה כי הפרקט רגיש לשריטות ומכות, זאת כתוצאה מנפילה של חפצים. עבור מי שאוהב את המראה הביתי מדובר בחגיגה של ממש . פרקט העץ נחשב לפרקט יפה מאד וייחודי. כמו כן, ראוי לציין כי ניתן אחת לתקופה לבצע ליטוש בפרקט על מנת לשמור על המראה שלו.
  • פרקט רב שכבתי: פרקט רב שכבתי נחשב לפרקט אידיאלי במטבח זאת בשל העובדה כי מדובר בפרקט אשר עמיד בפני שריטות בשל הציפוי הקיים על גבי הפרקט ( ציפוי למינציה).  לשאלה מה יתרונו המרכזי של פרקט זה, התשובה היא מבחר הצבעים הגדול והאפשרויות הרבות כך ניתן להתאים את הפרקטים לסגנונות המטבח השונים. לא משנה איזה מטבח יש לכם- מטבח מודרני או מטבח כפרי ניתן לשלב את הדגם המתאים ביותר. בכל הקשור לניקיון אתם יכולים להיות רגועים. אותו פרקט נחשב קל מאד לניקוי.

 

ניווט מהיר
דילוג לתוכן